Sicilie – Liparské Ostrovy

Dovolená na jachtě

Sicílie je největší ostrov Středomoří a náleží Itálií. Palermo je hlavním městem. Jste unavení a potřebujete dobít energii? Všechny strasti dennodenního shonu odložíte při příjezdu na Sicílii. Hornatý povrch rozmanitého nepoškozeného sicilského nitra skrývá olivové háje, agáve i opuncie nebo pěstování vinné révy. Vyprahlé pustiny i bouřlivá sopečná a tektonická aktivita s nejvyšší dýmající sopkou v Evropě – Etna. Krásné pláže a moře lákající ke koupání. Vystřídaly se zde kultury, které po sobě zanechaly významný odkaz. Antické bohatství v Syrakusách, Selinunte, Taormině a Agrigentu. Přepychové paláce a katedrály po Normanech. Skvostné divadla a chrámy, které na Sicílii zanechali staří Řekové a Římané. Při plavbě jachtou kolem Sicílie nesmíte vynechat národní park Zingaro, který obývá 39 druhů ptáků, v celé své kráse se vám představí místní faunu a flóru. Milovníci dobrého jídla a pití si přijdou na své, sicilská kuchyně nabízí delikatesy všech chutí. Víno, sladkosti, sýry, těstoviny nebo raději si pochutnáte na rybích specialitách?

Dovolená na jachtě Sicílie Liparské ostrovy

Dále se s námi vydáte vstříc poznávání Liparských ostrovů, které se taktéž přezdívají Eolské ostrovy. Skupina sedmi ostrůvku leží severně od Sicílie, omývá je Tyrhénské moře. Metropole celého souostroví sídlí na ostrově Lipari a taktéž nese název Lipari. Prožijte s námi příjemné chvíle uvolnění a odpočinku originální dovolené na jachtě kolem Liparských ostrovů! Vulkanická činnost se nejvíce projevuje na ostrovech Vulcano a Stromboli, která je přes dva milióny stará. Bujnou vegetací střídá holé oblasti, kde se těží pemza. Pobřeží tvoří zálivy, strmé útesy, jeskyňky i pláže poseté tmavým sopečným pískem. Bahenní jezírko s blahodárnými účinky čeká na vás na Vulcanu. Ideální volba pro klidnou rodinnou dovolenou, kde byste zbytečně hledali rozsáhlé zastavěné hotelové komplexy. Liparské ostrovy se pyšní titulem Světového dědictví UNESCO.

Nepoškozená divoká příroda, vulkanická činnost, překrásné pláže, sluncem prozářené moře, mýty i bohaté historické dědictví, tak to je krása Sicílie a Liparských ostrovů.

Zažijte s námi nezapomenutelné zážitky při dovolené na jachtě kolem Sicílie a Liparských ostrovù!

V techto lokalitách navštívíme nejeden národní park, budeme se koupat v romantických zátokách, či se můžete potápět nebo absolvovat jeden z našich kurzů.