Otázky a odpovědi

Plavba na jachtě a dovolená na moři

Pro koho je zážitková dovolená na jachtě vhodná?

Pro všechny nadšence, kteří touží po dobrodružství a chtějí zažít netradiční a aktivní dovolenou s jistou dávkou adrenalinu. Stejně lze ale plavbu na jachtě přizpůsobit rodinám s dětmi tak, aby byla klidná a pohodová anebo romantická – pro zamilované páry. V podstatě je tedy vhodná pro všechny.

Je plavba bezpečná?

Samozřejmě – dokonce je na bezpečnost kladen ten největší důraz a díky tomu jsou v průběhu plavby ovlivňována konečná rozhodnutí ohledně změn, tzn. kudy, kam a jak plout, případně kterým místům bude lepší se vyhnout. Zároveň je velmi důležité, aby v tomto směru spolupracovala i celá posádka, ale nemusíte se ničeho obávat – vše vždy nejdříve důkladně vysvětlíme a naučíme. Občas tedy hladký průběh plavby budete zajišťovat i vy – minimálně třeba tím, že bude třeba držet hlídku po čas kotvení anebo v noci, což je ale chápáno taktéž jako velké dobrodružství.

Čím bychom se měli řídit, při balení věcí na dovolenou na jachtě?

Měli byste myslet hlavně na tyto dvě důležité věci: po dobu pobytu na jachtě může dojít k velmi zásadnímu střídání počasí s rozdílnými teplotami. Buďte tedy připraveni jak na žhavé slunce s teplotou nad 30°C, tak i na déšť a silné větrno s teplotami okolo 10°C dále je potřeba zohlednit to, že úložné prostory lodi jsou značně omezené

Jak je to s volbou trasy plavby?

Trasu plavby si můžete samozřejmě vždy domluvit předem a to přímo s kapitánem – doporučujeme ale nechat výběr především na něm, jelikož Vám tak může ukázat spoustu zajímavých míst.

Umí kapitán česky?

Jistě, nemusíte se obávat žádných jazykových bariér, protože kapitán je Čech a mluví tedy česky.

Je možnost zapojit se do samotného řízení lodě?

Ano. Pokud si budete chtít vyzkoušet, jak se loď ovládá, kapitán Vám vše ochotně a do podrobna vysvětlí tak, aby to pro Vás bylo srozumitelné a vy si pak můžete loď zkusit řídit. Uvidíte, že to není nic složitého – nakonec to zvládne opravdu každý.

Jak je to s jídlem na jachtě a během pobytu na ní?

Stravování není zahrnuto v ceně pobytu, avšak můžete si sebou vzít vlastní potraviny – a to v takovém množství, které sami uznáte za vhodné. Na každé lodi můžete využívat vybavenou kuchyňku, jejíž součástí je nádobí a běžné vybavení, plynový vařič a lednička (bez mrazáku). Kromě toho lze v době kotvení nakupovat v místních supermarketech, které jsou docela levné, případně můžete navštívit stylové přímořské restaurace, kde na Vás čekají speciality zdejší rozmanité kuchyně.

získat cenovou nabídku