Sardinie – Korsika

Dovolená na jachtě

Sardinie je druhý největší ostrov ve Středozemním moři, ležící na jihozápadě Itálie. Metropole sardského regionu je Cagliari. Nebudete mít šanci do dvou týdnů prozkoumat všechny krásy tohoto nemalého ostrova. Potřebujete vypnout? Klenot Středomoří vám navrátí vytoužený klid a pohodu i sílu do života. Ostrov se vyznačuje mírně hornatým povrchem s nejvyšším vrcholem Punta La Marmora (1834 m) v přírodním parku Gennargentu. Okouzlující půvab moře je tím největším lákadlem pro strávení dovolené na jachtě právě kolem Sardinie. Východ sardského pobřeží obklopuje Tyrhénské moře. Ostrov je bohatý na rozmanité pláže. I ten nejnáročnější rekreant zde najde kousek svého blaha. Nekonečné písečné pláže nebo oblázky i malé tajuplné zátoky pro romantickou duši. Nebo raději mohutné skalnaté útesy? Všechny tyto místa mají jedno společné úchvatnou krásu, protkanou barvami – bílou, žlutou, hnědavou, růžovou.

Do své náruče vás bude vábit křišťálově čisté moře v zářivých odstínech modré a zelené. Proto není divu, že tomuto místu se říká evropský Karibik. Když se s námi vydáte jachtit, tak nesmíte opomenout věžovité stavby z kamenů Nuraghi z období 1800 až 1500 před n.l. Dále s námi poplujete vstříc poznávání Korsiky pod správou Francie, ležící v západním Středomoří. Hlavním městem je Ajaccio. Láká vás blíže prozkoumat ostrov přezdívaný „pohořím v moři“? Hledáte to pravé místo, kde se budete moct schovat před nekonečným seznamem úkolů? Zahoďte za hlavu strasti a vítejte v ráji sladkého odpočinku! Na hornatou nedotčenou krajinu navazují sklaní věže, rozlehlé lesy, proudy dravých řek, horské potoky, vodopády i průzračná jezera. Přírodní rezervace – Parc Régional de la Corse pokrývá 2/3 celkové plochy ostrova. Pobřeží Korsiky ukrývá mnoho malebných zátok, kam moc lidí nechodí, ale i nekonečné bělavé písečné pláže, plné turistů s křišťálově čistým mořem. Na Korsice se narodil Napoleon Bonaparte a v Ajacciu se můžete podívat do jeho rodného domu. Muzeum Korsiky vás provede celými dějinami ostrova. Největší kostel Korsiky Svatého Jana Křtitele vás oslní v Bastii.

Zažijte s námi nezapomenutelné zážitky při dovolené na jachtě kolem Sardinie a Korsiky!

Každý den v jiném městečku, vesničce, zátoce. Možnosti přiobjednání kurzů kapitánských, potápěčských Poptejte svojí dovolenou na jachtě ještě dnes!