Řecko

Dovolená na jachtě

Řecko leží na jihu Evropy a hlavním městem jsou Atény. Rozkládá se jak na pevninské části, tak na ostrovech, které omývá Krétské, Egejské, Thrácké, Jónské a Středozemní moře. Toužíte nasát atmosféru kolébky evropské civilizace a vzdělanosti? Neumíte si vybrat mezi poznáváním dějin, povalováním na pláži, aktivně strávenou dovolenou nebo bujarým nočním veselím? Nezoufejte, s námi se vám v Řecku splní každý sen o báječně strávených chvílích odpočinků. Během dovolené na jachtě si s námi užijete průzračně čisté tyrkysové moře a okusíte sílu hřejivého řeckého slunce. A jen tak zabořit nohy do horkého písku na vyhlášených plážích v celosvětovém měřítku. Hornatý povrch, který zabírá až 80 % území s nejvyšší horou Olymp 2917 m n. m., Řecko řadí k nejhornatějším zemím Evropy. Uždíbněte si alespoň kousek z poklidného řeckého stylu života, kde nevládne stres a shon.

Metropole Atény ukrývají ve svém srdci monumentální stavbu Akropolis s hlavním chrámem Parthenónem. Pod Akropolí si můžete prohlédnout nejmodernější řecké muzeum. Další toulky antickými dějinami vás zavedou do Dionýsova divadla a na Panathénský stadion. Chrám Olympeion, který se stavěl 700 let, z původních 104 sloupů se dochovalo jenom 14 a v době své největší slávy se pyšnil titulem největšího chrámu světa.

Pevninou naše plavba nebude končit, vydáme se dál za poznáváním ostrovního života. Jen vás ubezpečujeme, že týden dovolené nebude stačit, abyste si dosyta užili řeckého půvabu. Ale už 14 dnů bude vyhovujících pro plavbu jachtou kolem Řecka a ostrovů. Lefkada je ostrov, který se nachází nejblíže k pevnině a má nekrásnější pláže Řecka. Korfu neboli smaragdový klenot v Jónském moři je nejzelenějším ostrovem. Kefalonie je ostrov, kde najdete pláže i s červeným pískem a tiché kláštery. Zakynthos s hlavním městem v renesančním stylu.

Bílé domy s modrými okenicemi, hřejivé slunce, přírodní skvosty, krásné pláže, azurově modré moře, mýty i velkolepé starověké památky, tak to je krása Řecka a řeckých ostrovů.

Zažijte s námi nezapomenutelné zážitky při dovolené na jachtě v Řecku a na ostrovech!