Malta

Dovolená na jachtě

Malta je malá země ve Středozemním moři, kterou tvoří ostrovy Malta, Gozo a Comino. Valletta s historickou pevností je kulturním, politickým i obchodním centrem Malty. Hlavním městem ostrova Goza je Victoria. Pobřeží je z velké částí kamenité, ale objevíte zde i písčité pláže s čistou vodou blankytného moře. Na své si přijdou i fandové do windsurfingu. Potřebujete si pořádně odpočinout? Anebo milujete ten pocit, když vám adrenalin stoupá při novém a novém poznávání? Vybrali jste si tu správnou destinaci pro jachting. Malta je totiž tou nejpestřejší dovolenou ve Středomoří. Klidné romantické zátoky vám navrátí ztracenou pohodu. Temperamentnější povahy si užijí bujaré řádění s tancem až do ranních hodin v místních přístavech. Plavba jachtou kolem ostrova Malta je dozajista ta pravá aktivní dovolená u moře nejen pro vás ale i celou rodinu nebo přátele.

Milovníci památek budou dychtivě hltat maltské skvosty napříč dějinám, které jsou zde hojně zastoupené. Megalitické mohutné chrámy na Maltě a Gozu z období 4100 – 2500 př. n. l. stojí za návštěvu. Malebné městečko Marsacklokk je centrem rybaření, kde vás zaujmou čluny luzzu. „Tiché město“ Mdina, kde je téměř zakázaná automobilová doprava je jako stvořené pro romantické procházky, ale i toulky historií (katedrála sv. Pavla, kaple sv. Mikuláše, Benediktinský klášter atd.). Města i městečka, protkané dávnou historií nejsou jen výkladní skříní památek, ale i centrem obchodů a nákupů. Jedním takovým zajímavým centrem je město Sliema. Posedět v příjemné kavárně či v restauraci a dopřát si místní gurmánskou specialitu s lahvinkou skvělého vína pohladí po duši. Na souostroví se nachází až 364 kostelů. V těchto končinách v celosvětovém měřítku je nejvíce jeptišek a kněží, kde prakticky každý občan je římsko-katolického vyznání. Až se s námi vydáte poznávat Maltu na jachtě, tak pozor na silnici. Budete si muset osvojit jízdu v autě po levé straně!Pozoruhodná historie, divoká příroda, moře, prosluněné pláže, pohostinská atmosféra i gurmánské speciality, tak to je krása Malty.
Pozoruhodná historie, divoká příroda, moře, prosluněné pláže, pohostinská atmosféra i gurmánské speciality, tak to je krása Malty.

Zažijte s námi nezapomenutelné zážitky při dovolené na jachtě kolem Malty!