Chorvatsko

Dovolená na jachtě

Chorvatsko o rozloze 56 542 km čtverečních se rozkládá na hranici střední a jižní Evropy. Jadran obývá přes 4,2 mil. obyvatel a hlavním městem je Záhřeb. Chorvatsko je velice vyhledávanou letní destinací u českých turistů už i kvúli snadné dostupnosti autem. Každý si zde najde to pravé místo k odpočinku. Vyberete si k lenošení s dovolenou na jachtě půvabné oblázkové zátoky zalesněné borovým jehličím nebo divoké skalnaté a písečné pláže? Moře, hýřící těmi nejkrásnějšími barvami modré u chorvatských břehů se vyznačuje mimořádnou čistotou a ty nejteplejší radovánky prožijete v srpnu. Překrásná příroda je provoněná bohatou vegetací pinie, macchie a šalvìje. Nadšenci do pěší turistiky si přijdou na své nejen v chráněné oblasti Národního parku Paklenica a v pohoří Velebit ale i spousty jiných zajímavých míst.  Za bližší prozkoumání stojí 7 památek, které jsou zapsané na seznamu UNESCO. Katedrála Sv

Jakova v Šibeniku v renesančním a gotickém stylu, kde stavebním materiálem nebyly cihly ani dřevo. Eufraziova bazilka v Poreči je nejlépe zachovalou byzantskou památkou v celém Středomoří; unikátní Diokleciánův palác ve Splitu s cca 280 obytnými domy; historické centrum města Trogir, kde každý dům má svůj vlastní erb; druhé největší město v Chorvatsku Doubrovník lemují hradby, které patří k nejmohutnějšímu evropskému opevnění; Plitvická jezera tvořená skupinou šestnácti krasových jezer se zachovalým ekosystémem a pestrou faunou; Starigradsko polje na ostrově Hvar s úrodnou půdou. Snadná dostupnost, historické dědictví, překrásná příroda,  a křišťálově čisté moře, tak to je krása Chorvatska.

Ceny plaveb – mimo sezonu již od 9.000,- Kč za osobu/týden!

Přesnou cenu však doporučujeme zjistit přímo v našeho kapitána (viz „Kontakt“ a použít formulář). Cenu ovlivňuje vždy hned několik faktorů a sice termín plavby, počet osob a samozřejmě také konkrétní trasa a výběr lodě.  

Příklad tras plaveb v Chorvatsku s jachtou

Biograd na Moru

Murter – Biograd na Moru Telescica Bay – Levernaka (NP Kornati) – Piskera (NP Kornati) – Murter

Šibenik

 Murter – Šibenik – Kaprije Opat – Vrgada – Murter

Zadar

Murter – Zadar – Ugljan Bozava Bay (Dugi Otok) Vrgada – Murter

Venezia
(Benátky, Itálie)

Murter – Zadar – Pula Umag – Caorle – Venezia Murter